סוגי גינות: מבחר מרשים לבחור ממנו

גינון
אנשים
וחלומות

סוגי גינות - ים תיכונית
סוגי גינות בדרום

מומחים בסוגי גינות מגוונים

אנחנו בגינות הדרום מביאים עמנו ניסיון רב בהקמת סוגים שונים של גינות

יחד עם הניסיון הרב, כל גינה זוכה לעיצוב מקצועי שלוקח בחשבון גם את החלומות, הרצונות והאופי שלך – וגם את מאפייני השטח על יתרונותיו ומגבלותיו. 

התהליך ליצירת הגינה שלך מתחילה בהיכרות. חשוב לנו לדעת מה החלומות שלך, איך הגינה נראית בדמיון שלך ואם יש לך העדפה לאחד מסוגי הגינות הנפוצים.

לאחר מכן אנו בוחנים את השטח שעומד לרשות הקמת הגינה, ומתחילים בתהליך של תכנון, עיצוב והקמה של גינת החלומות שלך.

כל גינה היא ייחודית ומותאמת באופן אישי לצרכים ולרצונות שלך, כמו גם לתא השטח הייחודי של החצר. 

לכל שאלה, בירור או התייעצות – אנחנו כאן בשבילך.

גינה היא הרבה יותר מאשר דשא וכמה עציצים. תחום עיצוב הגינות זכה בשנים האחרונות לצמיחה אדירה, וכיום יש סוגי גינות רבים – כל סוג מתאים לאופי אחר. 

אנחנו בגינות הדרום מתמחים במגוון של סוגי גינות, ומאפשרים לך להגשים את החלום שלך לגינה מדהימה ומותאמת בדיוק עבורך. כל גינה שאנחנו מתכננים, מעצבים ומקימים היא ייחודית ובלעדית, ואין גינה אחת שדומה לגינה אחרת. 

כדי לעזור לך לבחור את גינת החלומות שלך, בחרנו לפרט כאן את סוגי גינות שונים. כל שנותר לך לעשות הוא לבחור את הסוג שמתאים לך. 

אגב, אם יש לך התלבטות בין סוגים שונים – תמיד אפשר לשלב! נשמח לשמוע כל מחשבה, חלום ובקשה שיש לך לגבי הגינה העתידית שלך. 

סוגי גינות נפוצים

גינה ים תיכונית

עיצוב גינה ים תיכונית מביא את הטבע הארץ-ישראלי אל מפתן הבית שלך. מצד אחד, מדובר בגינות מאוד ססגוניות ועשירות, ומצד שני הן חסכוניות במים ומותאמות לאקלים המקומי גם בדרום הארץ. 

גינה ים תיכונית כוללת את שבעת המינים המוכרים לנו, שיחים מקומיים כמו יסמין, רותם וערבה, סוקולנטים וקקטוסים יפהפיים.

אסור לשכוח גם את צמחי התבלין שמעשירים כל ארוחה ופרחים עונתיים שמעניקים צבעוניות ואפקט של התחדשות עונתית. 

אך סוג הגינה הזאת לא מסתכם רק בצמחייה עשירה ומגוונת. גינה ים תיכונית כוללת חלוקי נחל, טרסות, מסלעות, פרגולות ושבילי הליכה. אלמנטים של מים, כגון בריכות נוי ומפלים שמעניקים קולות פכפוך מרגיעים, משתלבים היטב בגינות ים תיכוניות. 

גינה טרופית

עיצוב גינה טרופית מביא את יערות העד של האמזונס הישר אל החצר שלך. שילוב מרהיב של שרכים, צמחים מטפסים, דקלים, במבוקים ועוד צמחיה רבה ומגוונת. 

גינות טרופיות אמנם דורשות תחזוקה שוטפת של גיזום וניקיון, אך היא נחשבת לגינה שדורשת תחזוקה קלה. 

גינה טרופית מאופיינת בגוונים רבים, עשירים ועמוקים של הצבע הירוק. הצמחיה הסבוכה והפראית, יחד עם הגבהים השונים של הצמחים וחוסר הסימטריה מעניקים מראה של יער עבות שמעניק צל ואוויר נעים.

את מראה האמזונס ניתן להשלים באמצעות אלמנט מים כמו בריכת נוי ומפל עם קולות פכפוך מרגיעים. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמדובר בצמחיה שדורשת השקיה מרובה. 

גינה יפנית

גינות הנוי היפניות מביאות אליך תרבות ייחודית בהשראת אורח החיים הייחודי של הנזירים הבודהיסטים וחוכמת הזן. 

הגינות האלה משלבות איזון, פשטות וקווים נקיים, יחד עם הרמוניה ושילוב טבעי בין האלמנטים השונים. בהתאם לתרבות היפנית, גינות אלה מעוצבות תוך שמירה על דיוק ומינימליזם בכל הפרטים הקטנים.

גינות אלה משלבות אלמנטים של מים הכוללים גשרים שונים, תאורה נמוכה, עצי בונסאי. הן כוללות גם סוגים שונים של במבוק, פינות ישיבה שונות שמעניקות זוויות ראייה שונות על הגינה המרהיבה

גינה סינית

אומנות הגינון הסינית התפתחה במשך אלפי שנים, והיא אחת מאומנויות הגינון הקדומות ביותר אם לא הראשונה בהיסטוריה. 

הגינון הסיני מנסה להעניק מראה של נוף עצום בתוך תא שטח קטן. הוא עושה זאת על ידי חיקוי של הנוף הטבעי באמצעות אלמנטים מיניאטוריים. 

לרוב, גינות סיניות מוקפות חומה וכוללות אלמנטים של מים, אלמנטים של אבן כגון טראסות וביתנים שונים. נהוג למלא את אלמנט המים בפרחי לוטוס או בדגי זהב. 

גינת ירק

גינת ירק מתאימה במיוחד למי שאוהב את המזון שלו טרי מאוד – מהגינה ישר לשולחן. גינות ירק מעוצבות תוך ניצול השטח ותוך התחשבות בעונות השנה, כדי להעניק תפוקה רבה יותר של פירות, ירקות, עלי מאכל ותבלינים במשך כל ימות השנה. 

בעיצוב גינות ירק יש התייחסות רבה לכיווני השמש, איזורים מוצלים וכמובן – שמירה על גישה נוחה אל כל צמחי המאכל. 

לך נותר לבחור

ישנם עוד הרבה סוגי גינות מעבר לאלה שפירטנו כאן. יש גינות הולנדיות, אנגליות, כפריות, צרפתיות ועוד המון סוגי גינות שונים. 

אנחנו מזמינים אותך ליצור קשר עם גינות הדרום, ויחד נגשים את גינת החלומות שלך. כל גינה שאנחנו מקימים היא ייחודית ובלעדית, ומביאה לידי ביטוי שילוב מדויק של הרצונות, החלומות והאופי שלך, יחד עם תנאי השטח והאקלים.

הלקוחות שלנו מספרים ש...

קניתי בית במיתר עם שטח מדהים. הגינה הייתה על הפנים. גינות הדרום הפכו אותה לחלק שאני הכי אוהב בבית - ממש כיף לי לארח חברים ומשפחה בגינה שלי

גינות הדרום - אריק

אריק כ'

אני ממליצה בחום על גינות הדרום, שהפכו את הכניסה לבניין ממזבלה לגינה ירוקה ויפהפייה. בזכותם הבניין שלנו הפך ליפה הרבה יותר וממש כיף להיכנס אליו

גינות הדרום - מיכל

מיכל ו'

תכנון ועיצוב גינות יוקרה זה רק גינות הדרום. הגעתי אליהם בעקבות המלצה של חברה ואני מעביר את ההמלצה שלה הלאה בכיף גדול. ממליץ בחום!

גינות הדרום - ירון

ירון ס'

הגינה שלי היא יצירת המופת הכי גדולה שלי

קלוד מונה